
Žije celý život v Nové Pace se svou rodinou, manželem Romanem a dětmi Matějem a Aničkou. Po základní škole vystudovala Lepařovo gymnázium v Jičíně a později získala bakalářský titul na Provozně-ekonomické fakultě ČZU Praha. Pracuje jako asistentka ředitele Střední školy gastronomie a služeb v Nové Pace a dle jejích slov ji práce baví a naplňuje. Zajímá se o školství nejen v rámci své profese, ale i na úrovni školských zařízení zřizovaných městem. Je členkou školského a sociálního výboru a v obou případech se pravidelně účastní všech jednání.
Ve svém volném čase se věnuje sportu, kulturním akcím, a především rodině, která je pro ni vším. Dcera Anna dokončuje základní školu a čeká ji volba dalšího studia. Syn Matěj úspěšně maturoval na packém gymnáziu a je přijat na Fakultu tělesné výchovy a sportu UK Praha.
Ve školském výboru působím už druhé volební období. Co se týče školství na Novopacku, musím říct, že je na výborné úrovni. Všechna školská zařízení od mateřských škol přes základní školy a volnočasová zařízení mají schopné vedení, které dobře „kope“ za svoji organizaci a stále něco zlepšuje a modernizuje.
Ale ty působíš i v sociálním výboru?
V sociálním výboru jsem byla nováček. O spoustě sociálních problémů jsem věděla, ale mnoho dalšího pro mě bylo novinkou. Nabídka a poptávka služeb jsou obrovské, sociální odbor města pracuje naprosto profesionálně.
Jak u vás ve škole, kolik vlastně studentů Střední školy gastronomie a služeb je z Nové Paky?
Naše škola má velkou prestiž nejen za hranicemi města, ale i za hranicemi kraje. Máme tedy mnoho studentů dojíždějících a ubytovaných na domově mládeže. Nicméně cca ze 400 žáků je asi 40 z Nové Paky.
Které obory jsou na této škole nejperspektivnější?
Letos byl obrovský zájem o maturitní obor hotelnictví, ale zájem je i o ostatní obory. Je potřeba vědět, že obory s výučním listem nejsou nijak podřadnější než ty maturitní. Naopak, na trhu práce jsou čím dál žádanější.
Škola má obrovskou sílu v tom, že se přizpůsobuje aktuálním trendům a poptávce. Modernizujeme, rozšiřujeme, není léto, kdy by se ve škole nic nedělo. Hotové jsou velké rekonstrukce kuchyně, tříd a celkově budovy školy. V současné době přebírá škola budovu školy a sportovní haly v Lázních Bělohradě.
Kde všude se učí?
Celá teoretická výuka dosud probíhala v Nové Pace, od září se částečně přesouvá do Lázní Bělohradu a i tam se bude postupně rozšiřovat. Odborný výcvik oborů probíhá na našich pracovištích nebo u smluvních partnerů. Truhlářské dílny máme v Bělohradě a ve Vrchlabí, cukráři a pekaři se učí ve Střelnici v Nové Pace.
Víš, co bylo v budově školy za 1. republiky?
Nejstarším předchůdcem současné školy byla Průmyslová škola pokračovací, která vznikla již v 19. století, roku 1885. Již tehdy na škole existovaly obory jako pekař, krejčí či truhlář. Nynější budovu škola získala až po roce 1960, kdy byla postupně ukončována činnost Okresního národního výboru. Nová Paka tehdy přestala být okresem a budova úřadu byla adaptována pro potřeby školy. Budova tedy původně byla určena pro okresní úřad Novopackého okresu.
Jak se Královéhradecký kraj stará o budovu?
S Královéhradeckým krajem má škola velmi dobrou spolupráci a to nejen co se týče budovy, ale i organizace. Pan ředitel má se školou a s budovami spoustu plánů. Věřím, že v dobré spolupráci s krajem budeme pokračovat a vše se podaří realizovat.